Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İşinizi dijital dünyada ciddi olarak büyütmek istiyorsanız, SEO veya arama motoru optimizasyonu sizin  ve şirketiniz için stratejiktir.

SEO nedir? SEO, web sitenizin Google gibi arama motorlarında alakalı arama sonuçlarında görünmesini sağlayan ve web sitenize daha nitelikli trafik getiren bir dijital pazarlama stratejisidir. Sayfalarınızda anahtar kelimeler kullanmaktan sitenize bağlantılar kazanmaya kadar çeşitli teknikleri içerir.

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve bir web sitesinin teknik yapılandırmasını, içerik alaka düzeyini ve bağlantı popülerliğini optimize etmek için kullanılan süreçtir, böylece sayfalar kullanıcı arama sorguları için kolayca bulunabilir, daha alakalı ve popüler hale gelebilir ve sonuç olarak arama motorları onları sıralar.

Arama motorları, kullanıcı arama ihtiyaçlarını karşılayan içeriği öne çıkararak hem kullanıcı arama deneyimine hem de sayfanın sıralamasına fayda sağlayan SEO çalışmalarını önerir. Bu, diğer SEO en iyi uygulamalarının yanı sıra, sayı dizileri yerine anahtar kelimeler içeren açıklayıcı URL’ler ve sayfanın içerik anlamını belirtmek için şema işaretleme içeren başlıklarda, meta açıklamalarda ve başlıklarda  ilgili anahtar kelimelerin kullanımını içerir.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin veya web sayfasının bir arama motoru sonuç sayfasında (SERP) görünürlüğünü iyileştirme sürecidir, böylece bir şirketin web sitesini daha keşfedilebilir hale getirir.

Arama Motoru Optimizasyonu Çevrimiçi Satışları Artırıyor

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) e-ticaret satış başarısının temel taşıdır ve çevrimiçi müşteri edinme aracınızın işlevini geliştiren bir süreçtir. Bir arama motorunun kârlılığınızı nasıl etkilediğini anlamak için bir arama motorunun nasıl çalıştığının temellerini anlamak önemlidir.

İnternette, arama motorları, tanımlayabildikleri ve web sitelerinden toplayabildikleri web sayfaları hakkında bilgi toplamak, arama sonuçlarının sıralanmış bir listesi olarak sunmak için vardır. Bunu başarmak için, arama motorlarının tümü, her web sitesinin her sayfasındaki tüm bilgileri tanımlamak ve dizine eklemek için tasarlanmış matematiksel algoritmalar kullanır. Bulunan sayfa bilgilerinin “kalitesine” ve miktarına bağlı olarak, arama robotları, programlandıkları kriterlere göre arama değeri atar.

Bu arama botları, bir kişi tarafından dışarı çıkıp arama motorunun müşterilerinden biri tarafından kullanılan belirli bir arama terimine uyan bilgileri bulması için tasarlanmıştır – her şey doğru çalışırsa web sitenizde tüketiciniz olacak olan aynı kişi. Arama botları daha sonra bu bilgiyi “indeksler” – eski tarz bir kütüphane dizin kartı gibi, arama robotlarının bulması ve dizine eklemesi için web sitenize koyduğunuz bilgilerle (anahtar kelimeler) doldurulur. Bu “dizin kartı”, arama motoru sonuçlarında görünen şeydir, bu nedenle, sayfalarınızdaki, doğrudan bu arama robotlarına sitenizdeki içerik hakkında bilgi veren meta veri öğelerine dikkat etmeniz önemlidir.

Çoğu işletmenin web sitelerinde yeterli içerik yoktur, yani anahtar kelimeler ve geri bağlantılar arama robotlarının çevrimiçi bir arama kaynağında değerli gördüğü sayfa paragrafları ve cümleler içinde. En çok ziyaret ettiğiniz sayfaların her birine bir paragraf eklemek gibi mütevazı bir hedef belirlemeyi deneyin – ancak bunu, SEO’nuzu artırmak için sitenize anahtar kelimeler ve geri bağlantılar ekleme alıştırması olarak görün.

Web sayfası içeriği, çevrimiçi arama robotlarının arama motoru sonuçlarını aramak ve dizine eklemek için tasarlandığı şeydir ve SEO süreci temelde, arama sonuçları için web sitesi verilerinizi dizine ekleme işini kolaylaştırmaktan başka bir şey değildir.

SEO neden Google’a odaklanır?

Birçok kişi için “arama motoru” terimi, küresel arama motoru pazarının yaklaşık %92’sine sahip olan Google ile eş anlamlıdır. Google, baskın arama motoru olduğundan, SEO genellikle Google için en iyi olanın etrafında döner. Google’ın nasıl ve neden çalıştığına dair net bir anlayışa sahip olmak faydalıdır.

Google, kullanıcılarına veya arama yapanlara en iyi arama deneyimini sunmak için tasarlanmıştır. Bu, mümkün olan en kısa sürede en alakalı sonuçları sağlamak anlamına gelir.

Esresoft, ihtiyaç duyduğunuz arama motoru optimizasyonu şirketlerinden biridir. Sadece uygun fiyatlı arama motoru optimizasyonu sunmuyoruz, aynı zamanda sonuç alan arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunuyoruz.