Ana sayfa » Blog » Web Tasarım » Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Medya Pazarlaması

sosyal medya pazarlaması esresoftSosyal medya pazarlaması, bir ürün veya hizmeti tanıtmak için sosyal medya platformlarının ve web sitelerinin kullanılmasıdır. E-pazarlama ve dijital pazarlama kavramları akademik dünyada hâlâ egemen olmasına rağmen, sosyal medya pazarlaması hem uygulayıcılar hem de araştırmacılar için daha popüler hale geliyor. Çoğu sosyal medya platformunda, şirketlerin reklam kampanyalarının ilerlemesini, başarısını ve katılımını izlemelerini sağlayan yerleşik veri analizi araçları bulunur. Şirketler mevcut ve potansiyel müşteriler, mevcut ve potansiyel çalışanlar, gazeteciler, blog yazarları ve genel kamuoyu dahil olmak üzere sosyal medya pazarlaması yoluyla bir dizi paydaşa hitap etmektedir. Stratejik düzeyde, sosyal medya pazarlaması, bir pazarlama kampanyasının yönetimini, yönetişimi, kapsamı belirleme (örneğin daha aktif veya pasif kullanım) ve bir firmanın istenen sosyal medyası “kültürü” ve “tonu” nun kurulmasını içerir.

Şirketler, sosyal medya pazarlamasını kullanırken, müşterilerin ve İnternet kullanıcılarının, pazarlamacı tarafından hazırlanan reklam metnini kullanmak yerine, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği (örneğin, çevrimiçi medya yorumları, ürün yorumları vb.) Yayınlamasına izin verebilir.

Sosyal ağ siteleri

Sosyal ağ siteleri, bireylerin, işletmelerin ve diğer kuruluşların birbirleriyle etkileşime girmesine ve çevrimiçi ilişkiler ve topluluklar oluşturmasına olanak tanır. Şirketler bu sosyal kanallara katıldığında, tüketiciler doğrudan onlarla etkileşime girebilir. [3] Bu etkileşim, kullanıcılara geleneksel pazarlama ve reklamcılık yöntemlerinden daha kişisel olabilir. Sosyal ağ siteleri ağız sözcüğü ya da daha doğrusu ağız ağzı kelimesi gibi davranır. İnternet’in dünyanın dört bir yanındaki milyarlara ulaşma kabiliyeti, internetteki sözlü ağza güçlü bir ses ve uzak erişim sağladı. Satın alma modellerini ve ürün ya da hizmet alımını ve faaliyetlerini hızla artan sayıda tüketiciye aktarabilme yeteneği, bir etki ağı olarak tanımlanmaktadır. [5] Sosyal paylaşım siteleri ve bloglar, takipçilerinin, bazı sosyal medya sitelerinde sıkça rastlanan bir ürünün tanıtıldığı bir ürün hakkındaki yorumlarını “retweet etmesine” veya “yeniden yayınlamasına” olanak tanır. [6] Mesajı tekrarlayarak, kullanıcının bağlantıları mesajı görebilir, böylece daha fazla kişiye ulaşabilir. Ürünle ilgili bilgiler çıkarıldığından ve tekrarlanmasından dolayı, ürün / şirkete daha fazla trafik getirilmektedir.

sosyal ağ siteleri esresoft

Sosyal ağ siteleri, tüketicilerin kendi ihtiyaçlarını, isteklerini ve değerlerini çevrimiçi olarak ifade etmelerini sağlayan sanal topluluklar oluşturmaya dayanmaktadır. Sosyal medya pazarlaması daha sonra bu tüketicileri ve izleyicileri aynı ihtiyaçları, istekleri ve değerleri paylaşan işletmelere bağlar. Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla şirketler bireysel takipçilerle iletişim halinde kalabilir. Bu kişisel etkileşim, takipçilere ve potansiyel müşterilere sadakat duygusu aşılayabilir. Ayrıca, bu sitelerde kimlerin takip edileceğini seçerek, ürünler çok dar bir hedef kitleye ulaşabilir. Sosyal ağ siteleri, potansiyel müşterilerin ilgisini çekebilecek ürün ve hizmetler hakkında çok fazla bilgi içerir. Yeni semantik analiz teknolojilerinin kullanılmasıyla, pazarlamacılar, insanlar tarafından paylaşılan içerik ve çevrimiçi yayınlanan sorular gibi satın alma sinyallerini tespit edebilir. Satın alma sinyallerinin anlaşılması, satış elemanlarının ilgili potansiyel müşterileri hedeflemesine yardımcı olabilir ve pazarlamacılar mikro hedefli kampanyalar yürütür.

2014 yılında, şirket yöneticilerinin% 80’inden fazlası sosyal medyayı işlerinin ayrılmaz bir parçası olarak tanımlamıştır. İş perakendecileri, sosyal medya pazarlamasından elde ettikleri gelirlerde% 133 artış görmüştür.

Cep telefonları

Dünyada üç milyardan fazla insan aktif durumda. Yıllar geçtikçe, İnternet sürekli olarak daha fazla kullanıcı kazanarak, 2000 yılında 738 milyondan 2015’te 3.2 milyar’a ulaştı. ABD’deki mevcut nüfusun yaklaşık% 81’inin sıkça etkileşimde bulundukları bir tür sosyal medya profili vardır. Cep telefonu kullanımı, sosyal medya pazarlaması için faydalıdır, çünkü cep telefonlarının sosyal ağ oluşturma yetenekleri vardır ve bireylerin internette gezinmelerine ve sosyal ağ sitelerine erişmelerine olanak tanır. Cep telefonları, tüketicilerin fiyat ve ürün bilgilerini gerçek zamanlı olarak kolayca almasını sağlayarak ve şirketlerin takipçilerini sürekli hatırlatıp güncellemelerine olanak sağlayarak, satın alma yolunu temelde değiştirerek hızlı bir şekilde büyümüştür. Pek çok şirket, QR (Quick Response) kodlarını, bireylerin şirket web sitesine veya akıllı telefonlarıyla çevrimiçi hizmetlere erişmeleri için ürünlere koymaktadır. Perakendeciler, markaların marka web sitelerine, tanıtımlara, ürün bilgilerine veya mobil özellikli diğer içeriklere bağlanmasıyla, tüketicilerle marka etkileşimini kolaylaştırmak için QR kodları kullanır. Ayrıca, mobil reklam endüstrisinde gerçek zamanlı teklif kullanımı, hareket halindeyken göz atma özelliği nedeniyle yüksek ve yükseliyor. 2012 yılında, mobil reklamcılıkta gerçek zamanlı bir teklif veren Nexage, her ay gelirde% 37’lik bir artış bildirdi. Bir başka mobil reklam yayın platformu olan Adfonic, aynı yıl 22 milyar reklam isteğinin artışını bildirdi. 

Mobil cihazlar gittikçe daha popüler hale geldi ve 5.7 milyar insanın onları dünya çapında kullandığı, bu da tüketicilerin medyayla etkileşim kurma biçimlerinde bir rol oynadı ve TV derecelendirmeleri, reklamcılık, mobil ticaret ve daha fazlası için daha birçok etkiye sahip oldu. Mobil ses akışı veya mobil video gibi mobil medya tüketimi artıyor – ABD’de, 100 milyondan fazla kullanıcının çevrimiçi video içeriğine mobil cihaz üzerinden erişmesi bekleniyor. Mobil video geliri, görüntüleme başına ödeme indirme, reklam ve aboneliklerden oluşur. 2013 itibariyle dünya çapında cep telefonu İnternet kullanıcı penetrasyonu% 73.4 oldu. 2017’de rakamlar, İnternet kullanıcılarının% 90’ından fazlasının telefonlarından çevrimiçi içeriğe erişebileceğini gösteriyor

 

“Sosyal Medya Pazarlaması” hakkında 14 yorum

 1. The other day, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if it can survive a 25 foot drop,
  just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now destroyed and
  she has 83 views. I know this is totally off topic but I had
  to share it with someone!

  Take a look at my web site … delta 8 thc near me

 2. derma prime plus reviews
  Wonderful work! That is the type of info that should be shared across the net.
  Shame on the search engines for not positioning this submit upper!
  Come on over and discuss with my site . Thanks =)https://linktr.ee/

 3. PC Toplama Robotu bir diğer adıyla PC Toplama Sihirbazı ile hayalinizdeki bilgisayara ulaşmak çok daha kolay.

  PC Toplama Sihirbazı ile herhangi bir bilgiye
  ihtiyaç duymadan istediğiniz bilgisayarı dakikalar hatta saniyeler içerisinde toplamak mümkün. İşlemci seçiminize göre anakartların otomatik olarak listelendiğini üstelik
  hangi işlemciye hangi anakart uyumlu derdi olmadan listelendiğini
  düşünün, bu çok büyük bir kolaylık sağlayacaktır.
  Bu sayede, herhangi bilgiye muhtaç olmadan kolay şekilde
  bilgisayarınızı toplayabilirsiniz. Kullanıcılar her daim kaliteli bilgisayar toplamak isterler.

  En ucuz bilgisayarı toplamak isteyenler genelde yüksek performansıda göz
  ardı etmezler. Hem ucuz hemde oyun oynayabilecekleri
  bilgisayar toplamak isteyenlerin en çok tercih ettiği
  bu uygulamanın yanında hazır sistemlerde vardır.

  Toptanbilgisayar ekibinin oluşturduğu hazır sistem bilgisayarlar ilede
  dilerseniz pc toplama robotunu kullanmadan bilgisayarınızı anında satın alabilir ve kargo işlemlerini başlatabilirsiniz.
  PC Toplama Sihirbazında en çok sorulan soruların başında toplanan bilgisayar bir bütün halinde mi yoksa parçalar halinde mi geleceğidir,
  demonte olarak veya diğer şekilde gönderim seçenekleri mevcuttur.
  Ayrıca şunu belirtmekte de fayda var. Bilgisayar toplama sihirbazını kullanırken teklif
  oluşturarak topladığınız parçaları bir liste halinde görüntüleyebilir ve bu listeyi
  arkadaşlarınız veya müşterileriniz ile paylaşabilirsiniz.

  Sizde ucuza hızlı ve güvenilir şekilde bilgisayar toplamak istiyorsanız hemen pc toplama robotunu kullanmaya başlayın! Ödüllü PC toplama sihirbazı ile başka neler yapabileceğinizide anlatmadan bu yazıyı
  sonlandırmak istemeyiz. PC Toplama Robotu başka değişle PC Toplama Sihirbazı ile ürünleri rahatlıkla
  karşılaştırabilir veya ürün özelliklerine doğrudan erişim sağlayabilirsiniz.
  Robot sayesinde hangi oyunların veya programların çalışacağınıda önceden kestirebilir ve hayal kırıklığına uğramanın önünü kesebilirsiniz.
  En çok merak edilenlerin başında pc toplama robotunu kullanmak ücretsiz mi sorusu gelmektedir.
  Pc Toplama robotu ücretsizdir. Ücretsiz PC Toplama Sihirbazını kullanmak için neyi bekliyorsunuz?

  PC Toplama Robotu

 4. Klavye satın al veya klavye fiyatlarını hemen öğren !Sektörün önde gelen bilgisayar firmalarından Toptan Bilgisayar ile klavyeleri ucuza satın alabilirsiniz.
  Peki Toptan Bilgisayardan hangi ödeme şekilleri ile
  klavyeler satın alabilirsiniz? Kapıda Ödeme, Havale ve Kredi Kartları ile size uygun klavye fiyatlarını listeleyebilir ve
  dilediğiniz klavyeleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

  En iyi markalara ait klavyeleri tek tuşla listelemek çok basit!
  50 TL ile 100 TL arasında, 100 ile 300 TL arasında veya 500 TL ile 1000 TL arasında değişen fiyatlarla
  fiyat performans açısından en iyi modeller sizleri bekliyor.

  Dilediğiniz bağlantı tipinde kablolu
  klavyeler, kablosuz klavyeler Toptan Bilgisayar’da
  mevcut! Yine aynı şekilde günümüzün en popüler klavye
  çeşitleri olan mekanik klavyeler ile oyun performanslarınızı maksimum seviyeye çıkartabilirsiniz.

  Kulaklıklar

 5. Bir çok web siteyi gezdim ve hiç çalışan bedava hesap bulamadım
  sorununa çözüm getirmek için bu web siteyi açtım ve tamamen ücretsiz ve bedava paylaşım yaparak
  sizi mutlu ediyorum. Bir site, program, üyelik aklına ne gelirse
  herşey bedava burada. Biz bir markayız ve sizin için çalışmak bizi
  aşırı derecede mutlu ediyor. Sitemizi ziyaret et ve doya doya bütün bedava hesapları kullan arkadaşların ile paylaş.

  Bedava Hesap

 6. En güvenilir ve lisanslı bahis siteleri arasında bulabileceğiniz Bahigo için giriş şartlarını merak ediyor olabilirsiniz.
  Üyelik işlemlerini başlatmadan önce ne kadar güvenilir olduğunun yanıtını araştırıyorsanız,
  doğru bir adrestesiniz. Güvenilir bahis platformlarında güçlü alternatifleri ve kolaylıkları ile ön plana çıkan Bahigo sayesinde ciddi adımları atabilirsiniz.
  Güncel giriş bilgileri üzerinden erişim sağlayabileceğiniz sitede alt yapı
  bilgilerini ve lisansı kontrol etme şansınız olacaktır.
  Bahis ve casino deneyimlerini en iyi şekilde yaşayabilmek için yöneleceğiniz Bahigo platformunda hangi
  ayrıcalıkların yer aldığını incelemek isteyebilirsiniz.

  Türk kullanıcılarına yıllardır dil desteğini sunan ve başarılı bir adres olarak gösterilen bu platformda sizleri bekleyen bonus ve promosyonlara göz atabilirsiniz.

  Bahigo güncel giriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.