Blog Yazıları

Arama Motoru Optimizasyonu İşletmenize Nasıl Yardımcı Olur?

İşinizi pazarlamak için interneti kullanmıyorsanız, çok şey kaçırıyorsunuz!

Ancak İnternette, hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturup canlı hale getirmekten daha fazlası var,  bunu doğru yapmalısınız, yoksa ne anlamı var?

Ve “doğru yapmak”, sitenize ziyaretçi çekmenin bir yolunu bulmak anlamına gelir. Ancak çoğu işletme sahibi için bu göründüğü kadar kolay değildir.

İnsanların sitenizi ziyaret etmesini istediğinizde, her şey arama motoru optimizasyonu ile ilgilidir ve bu nedenle en iyi arama motoru optimizasyonu şirketini bulmanız gerekir.

Arama motoru optimizasyonu pazarlaması nedir?

Google ve Bing gibi arama motorları, İnterneti kullanma şeklimizde ayrılmaz bir rol oynar.

Bildiğiniz gibi Google’a bir arama terimi (“çiçekçi” gibi) girdiğinizde sayfalarca sonuç çıkıyor. Muhtemelen ilk elden deneyiminizden de bildiğiniz gibi, sonuç sayfasında ilk görünen siteleri tıklama olasılığınız daha yüksektir. Bu nedenle, sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlayabilecek bir arama motoru optimizasyonu ajansı bulmak çok önemlidir.

Peki arama motorları siteleri nasıl sıralayacağına nasıl karar veriyor?

Etkili arama motoru optimizasyonu nedir?

Arama motorları, siteleri sıralamak için birçok farklı gereksinime sahip karmaşık algoritmalar kullanır. Üst sıralarda yer almak için, bir web sitesinin aşağıdakiler dahil birçok şeye sahip olması gerekir:

  • İyi içerik. Bu, içeriğin orijinal ve okuyucu için yararlı olması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca sık sık güncellenmelidir – arama motorları aylardır durgun olan içeriği cezalandıracaktır (ayrıca, orada hiçbir zaman yeni bir şey yoksa insanlar neden sitenize gelsin?). En iyi arama motoru optimizasyonu şirketleri, içeriğin ne kadar önemli olduğunu bilir ve müşterilere iyi yazılmış içeriğin yanı sıra alakalı fotoğraflar ve videolar sunar.
  • Doğru anahtar kelimeler ve doğru miktarda anahtar kelime. Bir web sitesini bir araya getirirken yaygın olarak kullanılan bir teknik, mümkün olduğu kadar çok sayıda alakalı (ve hatta pek alakalı olmayan) anahtar kelime almak ve bunları mümkün olan her şekilde metne sıkıştırmaktı. Artık arama motorları çok fazla ve alakasız “anahtar kelime doldurmayı” sevmiyor.
  • Kaliteli geri bağlantılar. Geri bağlantılar, diğer web sitelerinden işletmenizin web sitesine geri dönen bağlantılardır. Ancak bu geri bağlantılar “kaliteli” olmalıdır, aksi takdirde SEO sıralamanızı hiç yükseltmezler (hatta sıralamanızı olumsuz etkileyebilirler). Bu, geri bağlantıların, diğer şeylerin yanı sıra alakalı ve kendileri yüksek sıralamaya sahip sitelerde olması gerektiği anlamına gelir. Esresoft ekibi  size geri bağlantıları nasıl kullanabileceğinizi gösterebilir.

Bunlar, siteler sıralanırken dikkate alınan şeylerden yalnızca birkaçıdır. Ancak bir web sitesi kurarken akılda tutulması gereken en önemli şey organik arama motoru optimizasyonudur. Bunun arkasındaki fikir, yüksek kalitesi nedeniyle üst sıralarda yer alacak bir site oluşturmaktır. Seçtiğiniz arama motoru pazarlama şirketi, bu algoritmaları göz önünde bulundurarak size kaliteli web siteleri sunmak için çok çalışmalıdır.

Her şeyi anlamak kafa karıştırıcı olabilir ve bu yüzden web sitenizin arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda güvenebileceğiniz bir arama motoru optimizasyonu firmasına ihtiyacınız var!

Esresoft, ihtiyaç duyduğunuz arama motoru optimizasyonu şirketlerinden biridir. Sadece uygun fiyatlı arama motoru optimizasyonu sunmuyoruz, aynı zamanda sonuç alan arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunuyoruz.

Related Posts